کامرون: پیونگ‌یانگ می‌تواند تمام آمریکا و اروپا را هدف قرار دهد

1392/01/16
نخست‌وزیر انگلیس امروز نسبت به توان نظامی کره شمالی هشدار داد و گفت پیونگ‌یانگ با موشک‌های جدیدی که رونمایی کرده می‌تواند تمام آمریکا و اروپا را هدف قرار دهد.


نخست‌وزیر انگلیس امروز نسبت به توان نظامی کره شمالی هشدار داد و گفت پیونگ‌یانگ با موشک‌های جدیدی که رونمایی کرده می‌تواند تمام آمریکا و اروپا را هدف قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه دیلی‌تلگراف، «دیوید کامرون» نخست‌وزیر انگلیس می‌گوید تهدید نظامی کره شمالی وی را «به شدت نگران» کرده است. وی همچنین هشدار داد که کره‌شمالی اکنون می‌تواند انگلیس و آمریکا را هدف قرار دهد.


کامرون که در جمع کارگران اسکاتلندی صحبت می‌کرد، با بهانه قرار دادن تهدیدات اخیر کره شمالی، گفت که انگلیس باید همچنان توان بازدارندگی هسته‌ای خود را حفظ کند.


وی در پاسخ به این سوال که تا چه حد نسبت به کره شمالی نگران است، پاسخ داد: چقدر در مورد کره شمالی نگرانم؟ خیلی نگران، این کشور فناوری‌های خطرناکی هم در زمینه هسته‌ای و هم در زمینه تسلیحاتی در اختیار دارد.


نخست‌وزیر انگلیس همچنین هشدار داد که کره شمالی فناوری لازم برای هدف قرار دادن تمام خاک آمریکا و انگلیس را در اختیار دارد.


کامرون صبح امروز در یادداشتی هم که در یکی از روزنامه‌های انگلیسی منتشر کرده بود، با بیان اظهاراتی مشابه، گفته بود که کره شمالی سال قبل موشک‌های بالستیکی را رونمایی کرده است که می‌تواند تمام خاک آمریکا را هدف قرار دهد.


این اولین بار است که یک مقام رسمی ادعای امکان هدف قرار گرفتن اروپا از سوی کره شمالی را مطرح می‌کند. دیلی‌تلگراف نوشته است که هنوز مشخص نیست که کامرون امروز در سخنرانی‌اش مرتکب یک اشتباه شده و یا اینکه اطلاعات جدیدی را افشا کرده است.


کره شمالی از چند روز قبل تهدیدات خود علیه آمریکا و کره جنوبی را افزایش داده است. پیونگ‌یانگ تهدید کرده است که خاک و پایگاه‌های نظامی آمریکا را هدف موشک‌های خود قرار می‌دهد.


کره شمالی همچنین به سفارتخانه‌های کشورهای خارجی از جمله انگلیس و روسیه توصیه کرده است که خاک این کشور را ترک کند، چراکه در صورت بروز جنگ نمی‌تواند امنیت مراکز بین‌المللی را تضمین کند.


دور جدید تنش در شبه جزیره کره پس از آن آغاز شد که آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه کره شمالی تصویب کرد و پیونگ‌یانگ هم در پاسخ دست به آزمایش هسته‌ای زد.

منبع:فارس

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد